Ansys Charge Plus
Modelování nabíjení, vybíjení a nábojů v široké škále aplikací v moderním prostředí díky jednoduchému postupu.
Ansys Charge Plus - Řešení modelování nabíjení a vybíjení
Ansys Charge Plus podporuje celou řadu analýz s využitím čtyř fyzikálních řešičů určených k řešení vnitřního a povrchového nabíjení, transportu částic a oblouků přes rozhraní – to vše v rámci přehledného pracovního postupu integrovaného do CAD rozhraní Ansys Discovery. Ansys Charge Plus urychluje posuzování a řízení rizik spojených s nabíjením a vybíjením materiálů.
- Finite Difference Time Domain (FDTD)
- 3D transport částic
- Nelineární modul chemie vzduchu
- Podporuje Ansys HPC
- Finite Elements Method (FEM)
- Samokonzistentní sdružené simulace
- Kompatibilita s Ansys STK a Ansys EnSight
- Optimalizované řešiče rovnic rovnováhy náboje
- Integrovaný pre- a post-processing
- Licence zahrnuje Ansys SpaceClaim
Stručná specifikace Ansys Charge Plus
Vnitřní nabíjení
Simulace vnitřního nabíjení vodivých a izolačních pevných látek s cílem obnovit elektrická pole a proudy indukované částicemi s vysokou energií a časově proměnnými proudy. Posuzuje riziko dielektrického průrazu nebo velikost proudu generovaného jadernými interakcemi vysokoenergetických částic s materiálem. Využijte výhod metody konečných prvků (MKP) pro elektromagnetismus v celé vlnové délce k přesné reprodukci průběhů proudu a analýze rizik elektromagnetického rušení (EMI).
Elektrostatický výboj ve vzduchu
Elektrostatické výboje ve vzduchu využívají full – wave řešič Maxwellových rovnic s konečnou diferencí v časové oblasti (FDTD) ve spojení s nelineárním modulem chemie vzduchu k přesné simulaci obloukového jevu ve složitých CAD geometriích. Reprodukujte události vzplanutí na deskách plošných spojů, výboje v jističích libovolného napětí, normy pro testování ESD v elektronice a další. Obnovte průběh proudu výboje vytvořeného při vzniku oblouku a řešte tak otázky z EMI.
Povrchové nabíjení
Simulace povrchového nabíjení materiálů v různých nízkoenergetických a vysokoenergetických, časově proměnlivých prostředích, jako je prostorové plazma, srážková statika a triboelektrický jev. Vyhodnoťte riziko narušení komunikace, degradace materiálu a vybíjení lokalizací oblastí s nadměrnou akumulací náboje.
3D transport částic
3D transport částic vycházející z časově proměnného toku vysokoenergetických primárních částic a libovolné geometrie zdroje, pozorováním interakce primárních a sekundárních částic s libovolným 3D objemovým materiálem. Spojte 3D transport částic s MKP a odvoďte tok částic, rychlost ukládání náboje, proudy, elektromagnetická pole a energii a současně vypočítejte, jak tato pole ovlivňují interakce částic. Extrahujte energetická spektra podle typu částic, abyste mohli řešit problémy se radiačním vytvrzováním a analýzy plíživých cest.
Oblouky v pevných dielektrikách
Simulace elektronického a lavinového průrazu pevných dielektrik s využitím nejmodernějšího propojení MKP s 3D transportem částic, integrovaného do multifyzikálního přístupu k obloukovým jevům. Pomocí stochastického stromového modelu a řešení full – wave FEM pro elektronický průraz obnovte průběhy proudu generované obloukovými událostmi a řešte z toho vyplývající problémy s EMI. Identifikováním oblastí oblouku vyhodnoťte úrovně degradace materiálu a změny vodivosti v důsledku karbonizace.
Simulace spojeného nabíjení
Samostatně konzistentně řeší problém povrchového nebo vnitřního nabíjení a také řeší složitá nabíjecí prostředí. Použijte síť konečných prvků ke sledování elektromagnetických polí ve 3D kolem problémového nabíjení na povrchu nebo odvozujte, kolik náboje se ukládá na povrchu z vysokoenergetických částic 3D transportního zdroje, sledovaných v objemové síti konečných prvků.